Hammond: Ligjvënësit duhet të bëjnë kompromis për të thyer bllokimin e Brexit

11:24 | 14 Mars 2019

Ministri britanik i financave Philip Hammond tha të enjten se një zgjidhje për bllokimin e Brexit mund të gjendet nëse ligjvënësit në të gjitha anët njihnin se ata kishin nevojë për kompromis.

Të mërkurën, parlamenti i Britanisë kundërshtoi duke e lënë BE pa një marrëveshje, duke dobësuar më tej Kryeministren Theresa May dhe duke hapur rrugën për një votim që mund të vonojë Brexit të paktën deri në fund të qershorit.-përcjell arbresh.info”

Ne gjithashtu kemi një detyrë për të siguruar që vendi të mund të ecë përpara dhe kjo do të thotë që ne duhet të bëjmë kompromis”, tha Hammond për televizionin BBC.

“Askush nuk do ta marrë Brexitin e tij të përsosur nga kjo. Ne duhet të kemi një Brexit që paraqet një kompromis që pasqyron faktin se në të vërtetë kombi ishte ndarë shumë në referendumin e vitit 2016. “/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara