Gruaja me mbulesë sulmohet me thikë në Francë, para burrit dhe dy fëmijëve të saj

12:04 | 13 Shtator 2019

Një grua myslimane me mbulesë u godit me thikë para burrit dhe fëmijëve të saj në qytetin Sury-le-Comtal në Francën e Jugut.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ky incident, i cili tërhoqi shumë vëmendjen e publikut, ndodhi të mërkurën mbrëma mbrëmë.

Pretendohet se gruaja ishte goditur me thikë para burrit të saj dhe fëmijëve të moshës 3 dhe 12 vjeç.

 

Si pasojë, thuhet se gruaja u plagos rëndë dhe u dërgua me shpejtësi në spital, ku u ndalua.

Mediat lokale raportojnë se sulmuesi 59-vjeçar ishte nën ndikimin e alkoolit në atë kohë dhe u arrestua menjëherë pas incidentit.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara