Greqia goditet nga një tërmet 5.7 ballë

09:33 | 21 Mars 2020

Greqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.7 ballë me epiqendër në qytetin Thesprotia, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas njoftimit në faqen e Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) të Turqisë, tërmeti 5.7 ballë i shkallës Rihter është regjistruar me epiqendër në qytetin Thesprotia të Greqisë rreth orës 01.49 të mesnatës sipas kohës lokale.

Ndërkohë theksohet se tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 7 kilometrash.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara