Gjykata spanjolle tregon se liderët katalunas do të mbeten në burg

18:52 | 4 Dhjetor 2017

Gjykata spanjolle tregon se liderët katalunas do të mbeten në burg

Gjykata spanjolle ka thënë që ish-zëvendës presidenti i Katalonisë dhe tre zyrtarë të lart të vendit do të vazhdojnë të mbahen në burg, shkruan CNN, transmeton arbresh.info/

Ata janë akuzuar për prishje të rregullit gjatë referendumit dhe pavarësisë së Katalonisë e cila ishte shpallur e paligjshme nga gjykata spanjolle.

Kjo ua ndalon atyre kampanjën gjatë zgjedhjeve regjionale që do të mbahen me 21 dhjetor./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara