Gjermania miraton ligjin për ndalimin e burkas në vendet publike

21:48 | 28 Prill 2017

Anëtarët e dhomës së ulët të Parlamentit gjerman kanë miratuar ligjin që ndalon mbulimin e fytyrës.

Ligji pritet të miratohet edhe nga dhoma e lartë, ndërsa është theksuar se burka do të ndalohet edhe për nënpunësit civilë, gjyqëtaret dhe pjesëtaret e ushtrisë, transmeton portali arbresh.info.

Gjermania ka hapur dyer për rreth 1 milionë refugjatë që janë larguar nga Lindja e Mesme./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara