Gjenden 25 trupa në anijen e përfshirë nga zjarri

08:31 | 3 Shtator 2019

Janë gjetur trupat e 25 personave pas një zjarri në bregun kalifornian, bën të ditur Roja Bregdetare amerikane.

Nëntë persona vazhdojnë të cilësohen të zhdukur, transmeton portali arbresh.info.

Komandanti i Rojës Bregdetare Matthew Kroll tha se autoritetet kanë nxjerrë 20 trupa dhe kanë zbuluar pesë të tjerë, por që nuk mund të nxjerrën për shkak të kushteve jo të favorshme në barkë.

Barka 22 metërshe me emrin Conception, është ankoruar në afërsi të ishullit Santa Cruz, rreth 145 km jashtë bregut të Santa Barbaras, kur zjarri shpërtheu pas orës 03:00 të kohës lokale.

Nuk dihet ende nëse do të mund të nxirren edhe pesë trupat e tjerë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara