Futet me ketër në aeroplan, detyrohen të ndërhyjnë autoritetet

19:46 | 10 Tetorë 2018

Një grua është larguar nga aeroplani, pasi që hipi me një ketër.

Një pasagjere është futur në bordin e një aeroplani me një ketër si kafshën e saj të mbështetjes emocionale, transmeton portali arbresh.info.

Por kur ajo refuzoi të largohet dhe të marrë me vete ketrin, u thirrën autoritetet.

Më pas policia largoi nga fluturimi gruan bashkë me ketrin.

Sipas linjës ajrore, pasagjerja kishte paralajmëruar në rezervimin e saj që do të sillte me vete një kafshë të mbështetjes emocionale, por nuk kishte treguar që bëhej fjalë për ketër.

Linja ajrore thotë se brejtësit, duke përfshirë edhe ketrat, nuk lejohen. Kompania tha se policia ishte thirrur kur pasagjeri nuk pranoi të largohej nga aeroplani./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara