Francë, rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi

19:16 | 29 Mars 2020

Vdekjet nga koronavirusi në Francë janë rritur shumë gjatë 24 orëve të fundit. Vetëm 300 të vdekur janë shënuar gjatë kësaj kohe, kurse numri të prekurve arrin shifrën 40,000.

Vendi tani ka rreth 40,174 të infektuar dhe 2,606 të vdekur.

Koronavirusi në botë:

Të infektuar:

Amerika – 133,146

Italia – 97,689

Kina – 81,476

Spanja – 78,799

Gjermania – 60,659

Franca – 40,174

Irani – 38,309

Britania e Madhe 19,522

Koreja Jugore 9,583

Numri i të vdekurve:

Italia – 10,779

Spanja – 6,606

Kina – 3,300

Irani – 2,640

Franca – 2,606

SHBA – 2,363

Britania e Madhe – 1,228

Gjermania – 482

Koreja Jugore – 152./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara