Forca elitare të huaja zbarkojnë në Rusi

09:40 | 10 Gusht 2019

Forcat elitare të sigurisë nga e gjithë bota kanë zbarkuar në Rusi.

Kjo për shkak të lojërave vjetore të ushtrisë që mbahen në këtë vend, transmeton portali arbresh.info.

Marinsa nga Venezuela, Kina e Irani kanë arritur në bregun Baltik këtë muaj për lojërat që organizohen nga Rusia, dhe e cila ka lidhje të ngushta të mbrojtjes me të tria shtetet.

Lojërat detare janë vetëm një pjesë e Lojërave Ndërkombëtare të Ushtrisë, të cilat Rusia ka organizuar çdo vit që nga viti 2015./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara