Evakuohet aeroporti i Sofjes për shkak të kërcënimit me bombë

14:29 | 10 Janar 2018

Aeroporti i Sofjes në Bullgari është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë.

Ministri i brendshëm ka urdhëruar evakuimin e menjëhershëm pas telefonatës shqetësuese, sipas agjencisë së lajmeve Bgnes, transmeton portali arbresh.info

Njësitet e policisë gjenden në vendin e ngjarjes.

Ekipet e policisë së qenies mbyllën zonën dhe automjetet nuk u lejuan të afrohen në ndërtesat e terminalit, raporton Segagb.

Kërcënimi është zbuluar si një mashtrim dhe operacionet normale në aeroport u rifilluan në orën 2.20. Të gjithë udhëtarët e evakuuar tani janë lejuar përsëri në terminale./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara