Eufori në Novi Pazar në pritje të Erdoganit dhe Vuçiqit

23:00 | 10 Tetor 2017

Novi Pazar me padurim pret shkuarjen e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdoganin e Turqisë, të cilët nesër do të vizitojnë qytetin, shkruajnë mediat serbe, transmeton portali arbresh.info

Flamujt e Serbisë dhe Turqisë, si dhe flamuj boshnjakë, shfaqen përgjatë qytetit. Me këta flamuj, rreth 300 taksi të Novi Pazarit kanë festuar përmes borive nëpër qytet./arbresh.info/

Novi Pazar, 10. oktobra 2017 - Euforija u Novom Pazaru povodom dolaska predsednika Srbije i Truske, Aleksandar Vucica i Redzepa Tajipa Erdogana. Novopazarci sa velikim nestrpljenjem ocekuju dolazak predsednika Truske Redzepa Tajipa Erdogana, koji ce zajedno sa svojim domacinom, predsednikom Srbije Aleksandrom Vucicem, posetiti sutra njihov grad, i razgovarati sa prvim ljudima sest opstina Raske oblasti. FOTO TANJUG / EDIB TAHIROVIC / bb

Lajmet më të lexuara