Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin

23:41 | 9 Tetor 2019

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

“Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe stabilitetit në Siri, si dhe do të hap procesin politik në Siri”, ka thënë presidenti turk.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara