Erdoğan kërkon rishikimin e kufirit mes Greqisë dhe Turqisë VIDEO

12:11 | 7 Dhjetorë 2017

Erdoğan kërkon rishikimin e kufirit mes Greqisë dhe Turqisë

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan freemalaysiatoday, transmeton arbresh.info.

Ai ka kërkuar që të rishikohet e traktatit të paqes së vitit 1923, që e cakton kufirin mes dy vendeve.

Presidenti Erdogan, gjatë vizitës në Greqi do të takohet me Kryeministrin e vendit dhe pjesëtarë të tjerë të qeverise me shpresën për të “Ndërtuar ura dhe jo mure”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale