Emiratet e Bashkuara përshëndesin fjalimin e Pompeo në Kajro

22:58 | 10 Janar 2019

Një zyrtar i lartë i Emirateve të Bashkuara Arabe përshëndeti fjalimin e Sekretarit të Shtetit të SHBA Mike Pompeo në Kajro të enjten, duke thënë se ky fjalim ishte një mesazh mbështetës për aleatët dhe miqtë. –përcjell arbresh.info

“Fjalimi i Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo … është i rëndësishëm në mbështetjen e stabilitetit rajonal dhe identifikimin e rreziqeve me të cilat ballafaqohet rajoni,” shkruante në Twitter në Ministri i Shtetit për Punët e Jashtme të Emirateve të Bashkuara, Anwar Gargash. “Uashingtoni, nëpërmjet sekretarit të shtetit, po pohon rëndësinë e aleancave të tij dhe mbështetjen e miqve të tij”, shtoi ai./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara