E tradhtoi i dashuri, hakmerret duke e therur me shpatë samuraji

16:08 | 8 Mars 2018

Çfarë do të bënit nëse do të gjenit aplikacionin Tinder në telefonin e të dashurit tuaj, flokët e një gruaje tjetër në dush dhe gërvishtje në shpinë?

Emily Javier nga shteti i Uashingtonit është akuzuar për vrasje të mbetur në tentativë të të dashurit, të cilin ajo u përpoq ta qëllonte me shpatë samuraji, transmeton portali arbresh.info

Gruaja shpjegoi veprimet e saj me mashtrimin e dyshuar: ajo vendosi ta vriste atë pasi ajo gjeti aplikacionin Tinder në telefonin e tij dhe flokët e një gruaje tjetër në dushin e dushit, raporton Buzzfeed.

Javier e thirri vetë policinë. Në telefon, ajo deklaroi se e kishte therur djalin me shpatë. Kur policia arriti në vendin e ngjarjes, Javier qëndronte në lëndinë pranë shtëpisë i mbuluar me gjak. I dashuri i saj 29-vjeçar Alex Lovell ishte shtrirë në dhomën e gjumit me plagë të shumta. Sipas oficerëve, muret në dhomë ishin spërkatur me gjak.

Gruaja kishte planifikuar vrasjen e Lovell dhe pastaj vetëvrasjen e saj për disa ditë. Bleu një shpatë samuraji, e fshehu dhe kur Lovell ra në gjumë, ajo e goditi disa herë.

Siç Javier i tha policisë, ajo kishte jetuar me Lovell për dy vjet dhe ndihej e frustruar për mënyrën e jetesës së tij, pasi ai “qëndronte vetëm në shtëpi gjatë gjithë ditës duke luajtur video lojëra dhe nuk bën asgjë për të ndihmuar”.

Policia tha se viktima është tani në spital, kurse Emilia Javier është në burg./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara