Donald Trump thotë se ai mund të largohet nga SHBA nëse humbet nga Joe Biden

13:20 | 17 Tetor 2020

Donald Trump ka thënë se ai mund të largohet nga SHBA nëse humbet Shtëpinë e Bardhë nga Joe Biden në ditën e zgjedhjeve.

Trump po fliste për perspektivën e rivalit të tij Demokrat që të fitonte zgjedhjet e ardhshme gjatë tubimit të tij të fundit të fushatës Make America Great Again në Macon, Georgia, transmeton portali arbresh.info

Presidenti i tha turmës se Biden ishte “kandidati më i keq në historinë e zgjedhjeve presidenciale” dhe se ai nuk mund të përballej me mundësinë e humbjes nga ish nënkryetari.

“A mund ta imagjinoni nëse humbas, tërë jetën time, çfarë do të bëj? Unë të them se humba ndaj kandidatit më të keq në historinë e politikës? ” Trump tha.

“Unë nuk do të ndihem aq mirë, ndoshta do të duhet të largohem nga vendi, nuk e di,” shtoi Trump, ndërsa tërhoqi të qeshurat nga turma.

Më parë Trump kishte qeshur ndërsa ai bëri thirrje që Biden dhe familja e tij të burgoseshin.

Fjalimi i ngatërruar gjithashtu e pa atë të përsëriste sulmet e tij raciste ndaj kongresistes Ilhan Omar, duke thënë se ajo hyri në vend ilegalisht dhe u martua me vëllain e saj./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara