Ditëlindja e Meghan Markle ka një lidhje te veçant me Mbretëreshën

14:49 | 1 Gusht 2018

Këtë te shtune Dukesha Meghan Markle do te bëhet 37 vjeç, duke festuar kështu ditëlindjen e parë si anëtare e familjes mbretërore.

Kjo dite është e rëndësishme edhe per Mbretëreshën Elizabeta II dhe për të gjithë familjen. Për shkak se në të njëjtën ditë lindi edhe nëna e Mbretëreshës në vitin 1900.

Elizabeta I vdiq në vitin 2002 në moshën 101 vjeçare, por familja vazhdon të nderoj kujtimin e saj.

Më 2012, në përvjetorin e 10 të vdekjes së saj, shumica e familjes mbretërore duke përfshira edhe Prince Harry, festojnë jetën e anëtarëve te ndjerë të familjes së tyre gjatë një shërbimi të veçantë në Chapel të Shën Gjergjit.

Në vitin 2017, familja nderoi mbretërinë me një haraç të ëmbël në mediat sociale.

Në mesazhin e tyre, i cila u postua nëpërmjet Instagram, ata shpërndanë mjaft fakte interesante rreth familjes mbretërore.

Elizabeth Bowes-Lyon ishte shoqëruesja e parë britanike që nga koha e Tudorit (duke hapur rrugën dukeshës britanike të Cornwall dhe dukeshës së Kembrixhit).

Ajo ishte gjithashtu anëtari i parë i familjes mbretërore për të arritur moshën 100 vjeçare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara