Disney prezanton dhomat perfekte të hotelit “Star Wars”

10:05 | 21 Nëntor 2020

Adhuruesit e ‘’Star Wars’ janë një hap më afër për të jetuar ëndrrat e tyre të aventurave hapësinore në bordin e ri “Galactic Starcruiser”, në Walt Disney World Resort, Florida.

Këtë javë, Disney njoftoi disa lajme kryesore për temat kryesore në IAAPA Expo: Konferenca e Edukimit Virtual, duke zbuluar informacione të reja rreth hapjeve të udhëtimeve dhe hoteleve shumë të parashikuara, shkruan “People” transmeton portali arbresh.info

Josh D’Amaro, kryetari i Disney Parks dha azhurnime mbi progresin në Campus Avengers në Disneyland dhe Disneyland Paris, udhëtime dhe atraksione të reja që vijnë në Epcot (përfshirë Aventurën Ratatouille të Remy, që do të hapet vitin e ardhshëm).

Një nga projektet për të cilin fansat janë më të entuziazmuar është Star Wars: Galactic Starcruiser, një përvojë krejtësisht unike aktualisht në punimet në Disney World.

Imazhet e lëshuara rishtas përshkruajnë lagje gjumi në bord, me dizajne futuristike të shtratit dhe një dritare që shfaq një pamje të hapësirës së thellë gjithçka duket kaq perfekte në këto dhoma.

Disney ende nuk ka publikuar çmime ose një datë të caktuar të hapjes dhe rezervimet nuk janë ende të disponueshme, por mezi presim të rezervojmë pushimet tona të Luftërave të Yjeve në një tokë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara