Dhelprat e Kuqe pushtojnë qytetin në Izrael, shkak COVID-19

16:18 | 22 Prill 2020

Dhelprat e kuqe të cilat deri më tani jetonin nëpër shkretëtira, tashmë kanë kapluar qytetin Ashkelon të Izraelit  duke u vendosur kështu në sheshe, transmeton arbresh.info.

Bëhet e ditur se e gjithë kjo erdhi pasi që banorët dhe automjetet u evakuuan në karantinë për shkak të koronavirusit.

Më poshtë mund të shihni fotografitë ku shihen dhelprat e kuqe  duke i mbledhur mbeturinat e ushqimit dhe duke luajtur  me mace dhe qenë në qytet./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara