“Derrat më të shëmtuar në botë” mbërrijnë në kopshtin zoologjik të Londrës

14:38 | 14 Gusht 2020

Një lloj i quajtur “derra demoni”, ndryshe të quajtur “derrat më të shëmtuar në tokë”, kanë mbërritur në kopshtin zoologjik të Londrës.

Babirusët pa flokë, të quajtur Budi dhe Beth, do të kalojnë javët e para duke u vendosur në çadrat e tyre para se të fillojnë të dalin jashtë, ku vizitorët do të jenë në gjendje t’i dallojnë ato, transmeton arbresh.info

Kafshët e pazakonta janë krahasuar me krijesa nga librat Harry Potter të JK Rowling.

Këta derrat, kanë lëkurë të njomë gri dhe gunga të gjata të lagura, dhe se atyre i’u rriten dhëmbët përmes hundëve./bbc/arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara