Dënohet me katër vite burg vajza dhe 80 fshikullime me kamxhik vajza që vallëzoi me këngën e Erës

16:57 | 11 Korrik 2018

Dënohet me katër vite burg vajza dhe 80 fshikullime me kamxhik vajza që vallëzoi me këngën e Erës

Kjo vajzë Iraniane është dënuar me Katër vite heqje lirie dhe 80 goditje me kamxhik për shkak të videove të saj ku shihet duke kërcyer me këngën e Era Istrefit, transmeton arbresh.info.

Xhamia, në rolin e gjykatësit ka thënë që kjo sjellje është e padenjë për një vajzë myslimane.

Kjo vajzë është veç 17-vjeçare dhe quhet Maedeh Hozhabri./Arbresh.info/

Free Maedeha 17 years old Iranian girl is sentenced to 4 years in prison and 80 lashes in Iran just for dancing

Gepostet von About Iran am Sonntag, 8. Juli 2018

Shpërndaje në rrjete sociale