Del treni me 160 pasagjerë nga binarët, shoferi është bllokuar

11:33 | 20 Shkurt 2020

Një tren me 160 pasagjerë në bord ka dalë nga binarët në Australi.

Treni që udhëtonte midis Sidnejit dhe Melburnit u largua pak para orës 8 të mëngjesit, me orën lokale, afër qytetit të Wallan, transmeton portali arbresh.info.

Autoriteti i Zjarrit të Vendit (CFA) tha se incidenti ndodhi 38 milje (62 km) në veri të kryeqytetit Victoria të Melburnit.

AQF tha që shoferi dukej se ishte bllokuar.

Shërbimet e urgjencës dhe ekipet mjekësore janë aktualisht në vendin e ngjarjes.

Imazhet tronditëse tregojnë dy karroca të trenit që vendosen në anën e saj në anën e largët të shinave.

Shërbimi i Urgjencës Victoria ka thënë në këtë fazë shkaku i prishjes nuk dihet./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara