Çernobili, ashtu siç nuk e keni parë asnjëherë

22:55 | 8 Shkurt 2018

Qyteti dikur i banueshëm me plot njerëz, sot ka mbetur një qytet fantazmë.

Bëhet fjalë për Çernobilin, ku ishte i vendosur impianti bërthamor, transmeton portali arbresh.info

Ky vend tashmë është një vend i mbrojtur nga UNESCO, pas katastrofës më të keqe në historinë e botës, i cili liroi 100 herë më shumë rrezatim sesa bombat bërthamore që hedhura në Nagasaki dhe Hiroshimë.

Tani dekada më vonë, Vladimir Migutin, i cili është specialist i fotografive infra të kuqe ka kapur kënde interesante të këtij qyteti fantazmë.

Për më tepër shikoni fotot më poshtë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale