Bilanci i COVID-19 në Itali, 34 mijë raste të reja

18:22 | 21 Nëntor 2020

Italia ka shënuar 34,767 raste të reja nga koronavirusi brenda 24 orëve të fundit dhe 692 viktima.

Arbresh.info transmeton se është shënuar një ulje e numrit të rasteve nga një ditë më parë.

Regjioni verior i Lombardisë dhe qendra më e madhe financiare e Italisë, Milano vazhdojnë të jenë vendet më të goditura nga pandemia me 8,853, shkruan The Guardian./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara