Bien nga lartësia duke u munduar të bëjnë selfie

13:47 | 13 Qershorë 2018

Një çift australian ka rënë nga një lartësi duke shikuar me pamje nga deti në Portugali, pasi humbën balancën duke bërë selfie.

“Çdo gjë duket të tregojë se ata ranë kur po provonin të bënin një selfie”, tha Rui Pereira da Trrra, kreu i shërbimit të shpëtimit në Cascasis afër Lisbonës, transmeton portali arbresh.info.

“Duket se atyre iu ra telefoni dhe u rrëzuan poshtë duke u munduar ta marrin celularin”, shtoi ai për AFP.

Aksidenti fatal ndodhi në qytetin bregdetar të Ericeira, një vend i famshëm për sërfing, 30 km nga kryeqyteti portugez.

Plazhi është rrethuar nga shkëmbinjtë dhe një mur prej 40 metrash.

Nuk ishte hera e parë që turistët kishin rënë nga muri./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale