Batalioni Mustang i ushtrisë amerikane përgatitet për stërvitje në shkallë të gjerë në Gjermani

00:00 | 20 Janar 2020

Ushtarët me Batalionin e parë, Regjimentin e 8-të të Kalorësisë, Ekipi luftarak i Brigadës së dytë të blinduar (Mustang) nga Fort Hood, Texas, morën pjesë në ushtrime të zjarrit të drejtpërdrejtë, si pjesë e përgatitjes së tyre më 16 janar.

Tanket M1A2 Abrams të batalionit ishin një nga përbërësit kryesorë të fushës së betejës gjatë këtij ushtrimi të drejtpërdrejtë zjarri

Megjithëse trajnimi zhvillohet me një ritëm shumë të shpejtë, moti nuk është gjithmonë i favorshëm. Temperaturat shpeshëherë po ja pamundësojnë ushtrisë amerikane dhe aleatëve të saj t’i ndërprejnë ushtrimet.

Gjatë ushtrimit të drejtpërdrejtë të zjarrit, Ushtarët kishin për detyrë të vinin tanket e tyre Abrams përmes një numri strategjish në fushë beteje. /Telegrafi/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara