Avionët sirianë zhvillojnë sulme vdekjeprurëse në Homs

16:47 | 8 Shkurt 2017

Avionët e qeverisë siriane bombarduan një lagje të qytetit Homs, duke vrarë disa njerëz, disa punëtorë të shpëtimit dhe një punëtor të një grupi monitures.

Mediat sirine kanë bërë të ditur se avionët sirianë kishin në shënjestër militantët që mbajnë nën kontrollë atë pjesë qytetit, transmeton portali arbresh.info

Pjesa Al-Waer për disa muaj është kursyer nga bombardimet intensive nga forcat ajrore siriane, të cilat në mbështetje nga avionët luftarakë rusë kanë bombarduar disa zona që mbahen nga rebelët, duke përfshirë edhe provincën Idlib.

Obersvatori Sirian për të Drejtat e Njeriut tha se të paktën tetë persona janë vrarë gjatë sulmit të fundit./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara