Arrestohet në Britani militanti i ISIS’it i dëbuar nga Turqia

12:47 | 15 Nëntor 2019

Policia britanike ka arrestuar militantin e ISIS-it, shtetas britanik, i cili u dëbua nga Turqia, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas televiziont Skynews, policia nga ka arrestuar militantin britanik 26-vjeçar të ISIS-it në Aeroportin Heathrow.

Ministria e Brendshme e Turqisë sot më herët njoftoi se shtatë terroristë të huaj, përfshirë gjashtë shtetas të Gjermanisë dhe një të Britanisë, janë deportuar në vendet e tyre të origjinës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara