Alarm për bombë pranë kolegjit në Britani

09:00 | 4 Dhjetor 2019

Një alarm për bombë pranë një kolegji në Britani vuri në lëvizje autoritetet e policisë.

Nga hetimet paraprake policia deklaroi se një çantë e lënë pranë një biznesi ishte shkaku i këtij alarmi.

Pas verifikimeve të forcave xhenerike dhe të qenve të trajnuar rezultoi se ishte alarm fals.

Një dëshmitar okular deklaroi se dy godina u evakuuan menjëherë pas alarmit. /oranews/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara