Aeroporti Ryanair në grevë të madhe

08:26 | 10 Gusht 2018

Më shumë se 70,000 pushues janë duke u përballur me pushime ferri pasi që stafi Ryanair fillon një grevë të madhe

Pilotët nga Irlanda, Gjermania, Belgjika, Suedia dhe Holanda kanë organizuar një grevë të madhe sot shkruan DailyStar përcjell arbresh.info

Pothuajse 400 fluturime janë anuluar rreth Evropës, aeroporti Ryanair ka anuluar 20 fluturime irlandeze, 104 fluturime belge, 22 fluturime suedeze, 250 fluturime gjermane për të premten.

Greva organizohet për shkaqe të realizimit të kërkesave të pilotëve. Sipas të dhënave pilotët nga këto pesë shtete do të ecin 24 orë duke shkatërruar mijëra pushime në kulmin e sezonit veror.

Kjo linjë ajrore operon 2000 fluturime gjatë ditës duke u shërbyer 223 aeroporteve në 37 vende që nga Evropa deri në Afrikën e Veriut./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale