26-vjeçari që vrau familjarët në Gjermani: “Unë thjesht vrava disa njerëz”

17:31 | 25 Janar 2020

Autoritetet gjermane japin informacionin më të fundit mbi krimet në Rot am See.

Pas të shtënave në Rot am See në verilindje të Baden-Wurttemberg, disa njerëz vdiqën. Policia lëshoi ​​detaje të krimit në një konferencë për shtyp në komunën e qytetit.

Gjashtë vetë mbetën të vdekur në Rot am See në Baden-Wurttemberg të premten në mesditë. Policia arrestoi një gjerman 26-vjeçar, i cili u soll para gjykatësit sot. Ai e kishte njoftuar vetë policinë.

Pas krimit në Rot am See me gjashtë vdekje, një tjetër 68-vjeçar i plagosur është akoma në rrezik. “Ai është ende në të njëjtën gjendje kritike”, tha një zëdhënës i policisë të shtunën. Një grua 64-vjeçare, e plagosur rëndë është trajtuar në spital dhe tashmë është në gjendje më të lehtë.

“Ndoshta kishte mosmarrëveshje mbi trashëgiminë”

Prindërit e Adrian S. u ndanë vite më parë. Djali jetonte me babanë në Rot am See, nëna në një qytet të vogël afër Offenburg, raporton gazeta Bild. Të enjten, nëna Silvia erdhi për ti vizituar me vajzën e saj të rritur nga martesa e saj e parë dhe dy nipër e mbesa. Xhaxhai dhe halla gjithashtu ishin të pranishëm. “Kishte diskutime të diskutueshme të ashpra për trashëgiminë”, citon një mik i familjes për Bild.

Hetuesit vazhdojnë të hetojnë se çfarë mund të ketë bërë që personi të kryejë veprën e përgjakur. 26-vjeçari dyshohet se ka qëlluar babanë e tij (Klaus S. 65-vjeçar), nënën (Silvia S. 56-vjeçare) dhe katër të afërm të tjerë në qytetin e vogël në Baden-Wurttemberg të premten pasdite.

Sipas hetuesve, i riu thuhet se ka vrarë viktimat e tij me një pistoletë dhe më pas është raportuar vetë në polici. “Unë thjesht vrava disa njerëz”, tha burri që ka një licencë për armën. Zyrtarët kishin arrestuar të dyshuarin pak para vendit të ngjarjes – një ndërtesë me një restorant.

Rot am See ndodhet afër kufirit midis Baden-Wurttemberg dhe Bavarisë

Sipas policisë, personat e qëlluar janë tre burra të moshës 36, 65 dhe 69 dhe tre gra të moshës 36, 56 dhe 62. Të gjitha viktimat ishin të nacionalitetit gjerman. Dy nga viktimat ishin nga jashtë. Dy të rinj të tjerë midis moshës 12 dhe 14 vjeç u kërcënuan më vonë me revole.

Komuna e Rot am See ka pothuajse 5.400 banorë dhe ndodhet midis Crailsheim (Baden-Wurttemberg) dhe Rothenburg ob der Tauber (Bavaria), shkruan Telegrafi

Vepra u bë në Bahnhofsstrasse në qytet, në një zonë të qetë banimi. Në 3:17 pasdite pati një heshtje të madhe pas vrasjes në Bahnhofsstrasse. Policia lidhi skenën e krimit me shirit të kuq e të bardhë. Oficerët e provave me rroba të bardha hynë në ndërtesë për hetime të mëtutjeshme.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara