10 armët më të fuqishme të NATO’s kundër Rusisë

07:53 | 6 Prill 2019

Aleanca e NATO-s ka 70 vite që bën stërvitje të përbashkëta për mbrojtje dhe devijim rreziku.

Xhim Taunsend, nga Qendra për Siguri të Re Amerikane, thotë se arma më e fuqishme e aleancës është bashkimi.

Megjithatë, NATO duhet të jetë e përgatitur, teksa Rusia vazhdon të modernizojë ushtrinë me predha hipersonike dhe sisteme të tjera.

Më poshtë janë armët më të fuqishme që NATO ka tani kundër Rusisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara