Hoti kërkon kujdes: Ta shpërndajmë dijen, por jo edhe virusin

12:41 | 14 Shtator 2020

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka kërkuar respektimin e masave kundër COVID-19 me fillimin e vitit të ri shkollor.

“Në këtë mënyrë arrijmë ta shpërndajmë dijen, por jo edhe virusin”, ka shkruar Hoti në Fcaebook.

Sipas tij, fillimi i vitit shkollor është emocion i madh, ndërsa dita e parë e shkollës për fëmijët, që për herë të parë ulen në bankat shkollore, mbetet kujtim i rrallë dhe i papërsëritshëm.

“Mirëpo, ky vit shkollor është ndryshe nga të tjerët, andaj ndryshe edhe duhet të sillemi”, ka shkruar Hoti./arbresh.info/

Të dashur nxënës, prindër dhe arsimtarë,

Urime fillimin e vitit të ri shkollor!

Fillimi i vitit shkollor është emocion…

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara