Rufki Suma flet për takimin me kriminelin turk Sedat Peker

15:29 | 20 Nëntor 2020

Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, thotë se nuk është në dijeni për të kaluarën kriminale të turkut, Sedat Peker.

“Te une kush të vjen në zyre, ndaq fëmijë, ndaq plak, ndaq hajn, ndaq shpihun, kushdo që vjen, unë nuk i di, dhe e pranoj çdokënd. Kemi raste kur vijnë edhe prej jashtit. Vijnë biznesmenë, policë, vinë gjithçka edhe i pranoj”, thotë Suma për arbresh.info.

Ai shton, se “njeri mas njeri” siç shprehet Suma, e kanë njoftuar se do të vijë një afarist turk.

“M’kanë njoftu që kanë ardhë biznesmen turk, edhe unë i kom thonë le t’vjere në takim. Nuk ka pase kurgjo konkrete. Kjo është para 10 dite, a ma tepër. Edhe dikush në Kosovë nëse u denu, edhe don mu taku, edhe ma ti s’ki drejtë me taku a? Është mirë kur ja dinë biografinë mos me pas bashkëpunim”, është shprehur Suma./arbresh.info/

EKSKLUZIVE: Rufki Suma pranon dhurata nga krimineli turk, Sedat Peker, dhe e shëtit nëpër Han të Elezit

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara