Policia e Kosovës asiston policinë e EULEX-it tek zyrat e OVL të UÇK-së

12:24 | 25 Shtator 2020

Pjestarë të Policisë së Kosovës po mbajnë rendin para zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në objektin e kësaj organizate Policia e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, po bënë një bastisje.

Kështu të paktën sipas zyrtarëve të organizatës.

“Nuk ka arrestime, por vetëm bastisje”, tha para medieve kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari.

Ata janë ende brenda, dhe portali arbresh.info do ju mbajë të informuar në lidhje me këto zhvillime./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara