Zeka: E turpshme mbajtja e seancën së jashtëzakonshme për rastin e të miturës nga Drenasi

11:59 | 12 Shkurt 2019

Deputeti i kuvendit të Kosovës Milaim Zeka është ndier i turpëruar që është deputet për shkak të mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme për rastin e abuzimit seksual të vajzës nga Drenasi nga mësuesi dhe polici.

Ai ka thënë se ka shumë raste të pedofilizimit në vendet tjera por nuk mblidhet kuvendi që të debaton për një gjë të tillë.

“Po me vjen turp që jam deputet i këtij kuvendi” tha Zeka.

Tutje tha Imagjinoni sa rastet e pedofilizmit zbulohen ne Zvicër e Gjermani e vende tjera.

“Ja ka qit faqen e zeze Kosovës, ja ka qit faqen e zeze Policisë”.

Ai ka thënë se është dashur të bisedohet për mekanizmat që duhet të merren me këtë rast.

“Une në këtë vend po e shoh që mungon vullneti me bo spastrimin brenda institucioneve tona”.

Në fund Zeka lavdëroi punën e policisë së Kosovës duke thënë që është model në ballkan, raporton Arbresh.info.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara