Vuçiqi nis luftën diplomatike pas aksionit të ROSU në veri

08:38 | 28 Maj 2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka nisur aktivitetet intensive pas aksionit të njësitit special ROSU në veri të vendit.

Ai ka shkuar aq larg sa të thotë se Serbia nuk do të lejojë spastrimin etnik të Prishtinës, transmeton portali arbresh.info nga mediat serbe.

“Presidenti i Serbisë i kërkoi qendrave politike perëndimore që të ndalojnë Prishtinën dhe e bëjnë të qartë se Serbia nuk do të lejojë pastrimin etnik në Kosovë”, thuhet në mediat serbe.

LEXO EDHE: Aksion i madh i Policisë në Mitrovicë, arrestohen disa policë e qytetarë

Disa zyrtarë policorë dhe disa qytetarë janë arrestuar mëngjesin e së martës në Mitrovicën nën dyshimin e pjesëmarrjes në grupin kriminal, kontrabandë me mallra, dhënie e ryshfetit, tregti e ndaluar.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për medie ka bërë të ditur se aksioni është realizuar në rajonin e Mitrovicës Veri dhe Mitrovicës Jugu.

Gjithashtu Policia ka njoftuar se në Veri të Mitrovicës ka hasur në rezistencë të armatosur ndërsa aksioni është duke vazhduar./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara