Veseli e ulë në krahun e djathtë Thaçin, e në krahun e majtë Haradinajn

10:32 | 3 Maj 2019 | Vlora Selimi

Ka filluar takimi me krerët e shtetit dhe përfaqësuesit e Ekipit Negociatorë në Kuvendin e Kosovës.

Ky takim është thirru nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli.

Në emër të delegacionit Veseli ka uruar për Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit.

“Faleminderit për punën, pasqyrimin, objektivitetin. Ju urojë punë të suksesshme dhe liri edhe më të madhe të shprehjes. Zotohemi se do të ju përkrahim çdo herë”, është shprehur Veseli para fillimit të takimit, derisa mediet po merrnin pamje.

Në emër të delegacionit, pritet të ketë edhe deklaratë për medie rreth temave që janë diskutuar./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara