Tubimi për Shpendin mbledhë shumë personalitete në Marec

11:44 | 18 Qershor 2019 | Vlora Selimi

Tubimi përkujtimor te lapidari i dëshmorit Basri Canolli – Shpendi në fshatin Marec të komunës së Prishtinës, ka mbledhur shumë personalitete publike.

Në mesin të pranishmëve janë kryeministri Ramush Haradinaj, deputeti Ahmet Isufi, deputeti Islam Pacolli, familjarë e bashkëluftëtar të Shpendit, nënkryetari i Prishtinës Selim Pacolli, dhe dhjetëra qytetarë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara