Thaçi pritet nga kryeministri i Armenisë

09:31 | 11 Tetorë 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë.

Në ceremoninë e hapjes, Thaçi është pritur nga kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian dhe nga sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Michawlle Jean, transmeton kp.

Gjatë samiti, Thaçi pritet të takohet edhe me liderë të vendeve frankofone.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara