Suhareka në gjendje të rëndë pas shirave të mbrëmshëm

11:14 | 16 Gusht 2018

Mbrëmë Suhareka me fshatra përreth u përfshi nga një mot i ligë i përcjell me të reshura të mëdha shiu.

Nga të reshurat qyteti u vërshua në shumë pjesë të tij.

Dëshmi të këtyre vërshimeve janë këto fotografi të cilat i transmeton koha.net të marra nga rrjetet sociale.

Shirat kanë shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi dhe infrastrukturë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara