Shumica e shkollave të Deçanit fillojnë mësimin

09:23 | 22 Janar 2019

Komuna e Deçanit nuk po e përfill vazhdimin e grevës nga SBASHK-u.
Shkollat nëpër fshatra dhe shumica e atyre në qytet kanë filluar procesin mësimor.

Rreth kësaj për klankosova.tv ka folur Dafina Cacaj, shefe e kabinetit të kryetarit.

“Rreth 80% e shkollave kanë filluar procesin mësimor, nëpër fshatra kanë filluar të gjitha e në qytet shumica nga shkollat”, ka thënë Cacaj.

Kujtojmë që edhe ditën e djeshme disa shkolla në Deçan kanë mbajtur 2 ose 3 orë mësimore por përsëri i janë bashkuar grevës.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara