Rrahman Paçarizi: Partitë s’po guxojnë të flasin për dialogun dhe taksën

00:15 | 3 Shtator 2019

Analisti Rrahman Paçarizi ka thënë se qeveria e Ramush Haradinajt ka rënë për shkak të bllokadës së dialogut.

“Detyra e qeverisëkjo do të jetë. Do të jenë shumë të këndshme temat për punësimi… por prioritetet e qeverisë do të jena tjera. Do ta vazhdojnë punën aty ku e kanë lënë në gjysmë”, ka thënë Paçarizi në Aanalizën Zgjedhore në Klan Kosova.

“PDK dhe LDK që kanë qenë në pushtet dalin me oferta që ta bëjnë vendin si Zvicra ose se si do ta lufotjnë korrupsionin dhe se si do ta rrisin ekonominë”.

“Kjo po ndodh sepse partitë nuk guxojnë te merren me temën kryesore – taksën. Është një letër e Kuntit që thotë se Kosova duhet ta heq taksën, Serbia duhet ta ndal lotimin kudër Kosovës”.

“Nuk guxojnë te merren me këto tema, dhe po merren me rritjen ekonomike ose të tjera”.

“Zgjidhja duhet të bëhet që vendi të dalë prej bllokadës”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara