Qytetarët tregojnë se çfarë presin nga Qeveria e re

16:45 | 7 Tetor 2019

Qytetarët në Kosovë shprehin mendimet e tyre se çka presin nga qeveria e re që do të formohet pas  zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën në vendin tonë me 6 tetor.

Shumica nga ta presin që Qeveria e re të formohet me koalicionin LVV-LDK, dhe se këtë rezultat e kishin pritur. Ndërsa thonë se zhvillimi ekonomik, papunësia dhe arsimi, duhen të jenë prioritetet e Qeverisë së re të Kosovës, shkruan arbresh.info.

Qytetarët tregojnë se çfarë presin nga Qeveria e re

Qytetarët tregojnë se çfarë presin nga Qeveria e re

Publiée par Arbresh.info sur Lundi 7 octobre 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara