Qeveria miraton Dokumentin për Rendin dhe Qetësinë Publike

14:42 | 4 Dhjetor 2018

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar shqyrtimin e draft konceptit të Dokumentit për Rendin dhe Qetësinë Publike.

Ministri i Punëve të Brendëshme, Ekrem Mustafa ka thënë se me këtë draft do të plotësohet dhe ndryshohet ligji për disa vepra që prishin rendin dhe qetësinë publike.

“Ky draft-ligj do të mundësoj që të plotësohet apo ndryshohen veprat si bezdisja publike, lëmosha, sjellja arrogante, sulmet verbale, vendosja apo heqja e lajmërimeve, billbordave në mënyrë të paautorizuar. Këto vepra ndikojnë në rendin dhe ligjin si dhe të gjithë qytetarëve”, ka thënë ai./arbresh.info

�#LIVE Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e rregullt

🔴#LIVE Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e rregullt

Publiée par Arbresh.info sur Mardi 4 décembre 2018

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara