Protesta e BSPK-së nuk mbledhë shumë qytetarë

11:27 | 1 Maj 2019

Me pankarta në duar “Qeveri në po prodhojmë dritë, e ju po shkoni drejt territ”, “Të zbatohet Kontrata Kolektive”, ” Duam siguri në punë”, ” Aprovone pagen minimale”, një grup jo shumë i madh i  qytetarëve ju kanë bashkuar thirrjes së Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës që të protestojnë në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, 1 majit.

Përmes kësaj proteste  BSPK-ja i bënë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe institucioneve përkatëse që të drejtojnë sytë edhe kah sektori privat, dhe zbatimit të drejtave të punëtorëve në këtë ditë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara