Policia e Kosovës shënon 20-vjetorin jubilar të themelimit

09:59 | 31 Gusht 2019

Policia e Kosovës shënon 20-vjetorin jubilar të themelimit me aktivitete të ndryshme.

Në fjalën e tij gjatë hapjes solemne, drejtori i Përgjithshëm i PK-së Rashit Qalaj, tha se ata e kanë për mision t’u shërbejnë qytetarëve të Kosovës, raporton portali arbresh.info.

“Kemi filluar garat sportive, ne javën e ardhshme kemi 20-vjetorin e themelimit. U bënë 20 vjet që Policia e Kosovës konsideroj në mënyrë të suksesshme po i shërben qytetarëve të Kosovës. Jemi të përkushtuar që këtë shërbim ta bëjmë sa më të mirë në të ardhmen. Në emër të Policisë së Kosovës i uroj të gjithë pjesëtarët, si dhe gjithë qytetarëve, pasi që ky përvjetor është i të gjithëve”, u shpreh Qalaj.

Ndërkohë javën e ardhshme do të shënohen një varg aktivitetesh për nder të Ditës së Policisë./arbresh.info/


Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara