Përfundon takimi pa rezultate, Haradinaj nuk pranon pezullimin e taksës

13:16 | 11 Shkurt 2019 | Agnesa Çitaku

Kryeministri, Ramush Haradinaj, nuk po arrinë të bindet nga krerët e shtetit për të pezulluar taksën pavarësisht presionit ndërkombëtar të ushtruar përmes liderëve të shtetit.

“Nuk ka pezullim të takës”, thonë burime nga Kryeministria, për arbresh.info.

Më insistues në kërkesën për pezullimin e taksës janë presidenti, Hashim Thaçi, dhe kryeparlamentari, Kadri Veseli.

Të parët nga takimi janë larguar zëvendëskryeministrat, Fatmir Limaj e Enver Hoxhaj./arbresh.info/

Presioni rreth taksës, fillon takimi i Veselit me liderët

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara