Për herë të dytë bashkatdhetarët në Kuvend

14:01 | 7 Gusht 2019

Anëtarët kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, kanë pritur në Kuvendin e Kosovës për herë të dytë bashkatdhetarët, raporton arbresh.info.

Në këtë takim, për të cilën interesimi i mërgimtarëve ishte i madh, u prezantua puna e Kuvendit të Kosovës.

Deputeti i Vetëvendosjes Xhelal Sveçla, duke folur para bashkatdhetarëve, ka theksuar se mërgata ka një rëndësi të veçantë për ta.

“Ju falënderoj për përgjigjen që ia keni dhënë kësaj ftese. Ju kemi thirrur këtu që t’u prezantojmë punën e qeverisë. E dimë që qeveria aktuale nuk po ju kushton rëndësinë e merituar ngase edhe pas shumë viteve nuk mund të votoni si duhet”.

Me pas, bashkatdhetarët u ulën në vend të deputetëve dhe u bënë pyetje deputetëve të kësaj partie. /arbresh.info/


Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara