Pacolli: Raportet e shkëlqyeshme ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë do t’i avancojmë ekonomikisht

15:33 | 1 Shtator 2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli në kuadër të samitit të Dubrovnikut është takuar me ministren e jashtme kroate Marija Pejcinovic Buric.

Pacolli tha se raportet e shkëlqyeshme në mes dy vendeve do t’i avancojnë ekonomikisht.

Postimi i plotë:

Takim shumë miqësor me ministren e jashtme kroate Marija Pejcinovic Buric.

Raportet e shkelqyeshme ndermjet dy vendeve tona do ti avansojme ekonomikisht duke organizuar forumin ekonomik për të fuqizuar edhe më tej lidhjen ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës.
Pacolli: Raportet e shkëlqyeshmë ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë do ti avansojmë ekonomikisht

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara